Wyszukaj:
Witaj, Gościu!
Wtorek, 2 czerwca 2020
Imieniny: Erazma, Marianny
4 °C Umiarkowanie

Baza firm i usług

Wyszukaj:

Kancelaria Prawna WMC

Adres:
ul. Wierzbowa 15, 50-056 Wrocław

Strona internetowa: wmc.com.pl/
E-mail: kancelaria@jolantawolska.pl

Kontakt
telefoniczny:

tel.: --brak--
tel. kom.: 535579288
fax: --brak--

Opis:

Kancelaria WMC specjalizuje się w prawie rodzinnym. Oferuje kompleksową pomoc prawną przy sprawach dotyczących separacji, rozwodów, władzy rodzicielskiej oraz rozwiązywaniu kwestii majątkowych z nimi związanych.

Rozwód. Co warto wiedzieć

Rozkład pożycia małżeńskiego to dla większości ludzi moment, w jakim dochodzi do podjęcia roztropnej decyzji na temat rozwodu. Niekiedy sytuacja jest na tyle skomplikowana, że tylko jeden współmałżonek chce rozwiązania małżeństwa i w takim przypadku wnosi do sądu pozew o sprawę rozwodową. Bez względu na to, jaka jest przyczyna chęci uzyskania rozwodu, najbardziej znaczące w tej sytuacji jest zdecydowanie się na profesjonalne usługi, jakie proponuje prawnik.

Kluczowy dobór prawnika

Wybór odpowiedniego adwokata nie powinien być raczej utrudniony, ponieważ współcześnie odnaleźć można mnóstwo kancelarii adwokackich, które świadczą pomoc w prowadzeniu usługi, jaką jest sprawa rozwodowa. Typując konkretnego prawnika można wobec tego kierować się cenami, choć jeśli rozwód wydaje się bardzo skomplikowany i będzie w czasie niego dochodziło chociażby do podziału niemałego majątku, w takim przypadku warto wybrać naprawdę świetnego prawnika, za jakiego trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. Prawnik jest nieodłącznym pomocnikiem, który służy konkretną pomocą klientowi podczas rozwodu.

Jak wielkie koszty będziemy musieli ponieść?

To jak wielkie koszta trzeba będzie ponieść uzależnione jest w głównej mierze od tego, w jaki sposób będzie przeprowadzany rozwód. Stałą opłatą jest opłata sądowa, którą wnosi osoba która składa pozew o rozwiązanie małżeństwa. W czasie rozprawy w sądzie, sąd orzeka czy do rozwodu dochodzi na skutek winy, czy też jest on zasądzany bez stwierdzania o winie. W drugiej sytuacji osobie wnoszącej opłatę w sądzie zwracana jest jedna druga kosztów. Jeżeli podczas sprawy rozwodowej będzie rozdzielany majątek, wtedy za tego typu usługę należy wpłacić dodatkową zapłatę w sądzie. O ile majątek będzie dzielony bez żadnych roszczeń i scysji - opłata w sądzie wynosi jedynie 300 zł. W przypadku toczenia sporów o podzielenie majątku, konieczne jest pokrycie większej opłaty sądowej, jest to innymi słowy tysiąc złotych.

Sprawa rozwodowa to nie tylko i wyłącznie skomplikowany proces powiązany z prawem, który wymaga właściwego wsparcia adwokata, to również znaczny stres, który wymaga wsparcia rodziny.

To jak wielkie koszta konieczne będą do poniesienia zależy głównie od tego, jak będzie przebiegał rozwód. Niezmienną odpłatnością jest opłata sądowa, jaką wnosi osoba która składa pozew o rozwód. W czasie rozprawy sądowej, sąd orzeka czy do rozwodu dochodzi w następstwie winy, czy też jest on zasądzany bez oświadczania o winie. W drugiej sytuacji osobie wnoszącej opłatę sądową oddawana jest jedna druga opłat. Jeśli podczas sprawy o rozwód będzie rozdzielany majątek, wówczas za tego rodzaju usługę musimy wpłacić dodatkową opłatę w sądzie. Jeśli majątek będzie dzielony bez żadnych roszczeń i różnic zdań - opłata w sądzie wynosi jedynie 300 zł. Jeśli jednak współmałżonkowie będą toczyć kłótnie o podział majątku i nie mają wobec tego jednostronnego zdania, w takim przypadku do sądu trzeba wnieść opłatę w wysokości tysiąca złotych.

Sprawa rozwodowa to nie jedynie angażujący w pełni proces powiązany z przepisami prawa, który wymaga specjalnego wsparcia adwokata, to również znaczny stres, przy którym wymaga się wsparcia najbliższych.

Napisz do Kancelaria Prawna WMC:


Właściciel serwisu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych
w bazie firm i usług, ogłoszeniach oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.

Proszę czekać...